Mądry żeglarz po szkodzie

Mądry Żeglarz Po Szkodzie

Władysław R. Dąbrowski

Mądry Żeglarz Po Szkodzie

Kup na stronie www.morze.org

TYTUŁ: Mądry żeglarz po szkodzie, wyd. II
AUTOR: Władysław R. Dąbrowski
ISBN: 978-83-939298-0-1
RECENZJA: TawernaSkipperów.pl

 

To oczywiste, że taka książka musiała kiedyś powstać i oczywiste, że nikt nie mógł jej napisać lepiej niż kapitan Władysław Dąbrowski, znakomity żeglarz, instruktor, znawca historii polskiego jachtingu. Opisane w tym tomie wypadki polskich jachtów, jakie wydarzyły się na przestrzeni ostatnich 70 lat, a opatrzone orzeczeniami izb morskich to świetny materiał do przemyśleń i wyciągania wniosków pozwalających na unikanie podobnych błędów w przyszłości, bo jak twierdzi sam autor – należy się uczyć na błędach, najlepiej cudzych.

„Mądry żeglarz po szkodzie” to pasjonująca lektura, napisana z dużym talentem narracyjnym. Zaciekawi każdego miłośnika marynistyki.

Pierwsze wydanie tej książki rozeszło się błyskawicznie. Teraz przedstawiamy czytelnikom wydanie całkowicie nowe, poszerzone i uzupełnione przez autora o wydarzenia ostatnich 5 lat.

Miejmy nadzieję, że dzięki tej książce aktualne pozostanie przysłowie: „mądry Polak (w tym przypadku żeglarz) po szkodzie”, a nie jego dokonana przez Mikołaja Reja trawestacja, że „i przed szkodą i po szkodzie głupi”.